Durmstrang Enstitüsü

Durmstrang Enstitüsünün Sihirli Kapıları Aralanıyor

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Eski sevgiliden mektup.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Avril L. Malfoy
Süzülen Yılanlar 1. Sınıf Öğrencisi

Kadın
Asan : ~Cesaretin Işığı~
Savaş Tarafın : Zay başkanı
Rp Sevgilin : Lucius Malfoy

MesajKonu: Eski sevgiliden mektup.   Perş. Nis. 03, 2008 9:07 am

Sıkıntıyla başını göğe kaldırdı.Koyu mavi ve bulutsuzdu,tam da istediği gibi yani.Ama canı yinede,başka bir şeyler yapmayı istiyordu.
Sarı saçlarını açmış,kahkülleri de mavi gözlerini kaplıyordu.Üzerindeki yeşim yeşili cüppeyi,omuzunda ibraz kaydırdıktan sonra,sağ elindeki mektubu sol eline geçirdi.Henüz daha açmamıştı,ancak kimden geldiğini kesitrebiliyordu.
Burada okuyamazdı.Fazla açık bir yerdi.Kimsenin kolay kolay gelemeyeceği bir yere gitmeliydi.Yasak ormana....
Vakit gece yarısını çoktan geçmişti.Ancak,yatağında daha fazla durmaya dayanamamış ve dışarı çıkmıştı.
Sanki,bir şeyden kaçıyormuşcasına girdi yasak ormana.Derine,daha ileriye....Ağaçlar gittikçe sıklaşıyor,gök yüzünü kaplıyordu.
Koştu,soluğunu yitirene dek.Yüzünden terler fışkırmış,bacakları çalılıklar yüzünden çizilmişti.Birden oturdu.
Bir ağacın altıydı.Tepsinde bir kuş yuvası olduğunu seziyordu,ama kalkmadı.Yırtarcasına açtı mektubu
''Giden günlerin hatrına
Bir şeyler kalsın istedim sana
Al bu gülü,
Baktıkça geçmişi yad edersin''

Diyen bir dörtlükle başlamıştı.Avril,şimdi fark ettiği mavi bir gül gördü zarfın içinde.Parmaklarının arasına aldı.Çevirdi.Mavi...En sevdiği renk.....Bunu bilirdi,peki acı vereceğini bile bile,neden yapmıştı?

Mektup devam ediyordu:

-''Sevgili Avril,
Gerçekten güzel günlerimiz oldu seninle.Bu mektubu yazarken mavi gözlerinin sorgular gibi baktığını görür gibiyim.Sen maviye tutkundun,ben sana....Bir oyun değildi bu.Gerçekten seven bir insanın yazdıkları bunlar.Sana,bahçedeki gülü yolluyorum.Onu ektiğini,nasıl emekle suladığını hatırlıyorum.Bu gülü yerde bulduğunda nasıl ağladığını da....Tam üç yıl sonra,bunu hatıra defterinin arasında buldum.İlk aklıma gelen sana yollamak oldu.Umarım sende saklarsın.

Sevgilerle,
Lucas''

Burada onu kimse bulamazdı.Bunu bildiği için rahatça ağlıyordu işte.Göz yaşları ip gibi yanaklarına akarken,bir yandan da maviye boyanmış gülü elinde çeviriyordu.
Aslında beyazdı bu gül.Fakat,fırtına yüzünden dalından koptuğu zaman,Lucas onu maviye boyamıştı
-''Muggle çiçekçiler böyle yaparlar.Aslında mavi gül yoktur,hepsi boyadır''demişti,bir yandan da sprey boyayı sallarken.Dünmüş gibi hatırlayabiliyordu,her hareketi.
İngiltere'ye doğru yola çıkrken,çantasını açtığında anlamıştı evde unuttuğunu.Anlaşılan Lucas,eşyalarını almaya gelince onu bulmuştu.Bir cd yığının içinde bulmuş olabilirdi...Belki.
Akan gözyaşlarını elinin tersiyle sildi.Bir elinde gülü çeviriyor,diğer elinde ise mektubu tutuyordu.Tekrar tekrar gözlerini satırların üzerinde gezdiriyordu.Geçmiş günleri hatırlamak,artık onu üzüyordu.
ne yaparsa yapsın,Lucas'ı unutamado,ığını anlamıştı o anda.İspanya'da kalan bir aşktu.Biraz samba ve mutluluk kokuyordu.
Mektubu hırsla buruşturdu.İçinden düşünüyordu:
-''Belki de,kasıtlı yaptı.Aslında gülü hiç hatıra defterine koymamıştı.''
O defterde,sadece ski sevgilileri olurdu.Oysa Avril'e her zaman diğer kız arkadaşlarından farklı olduğunu söylemezmiydi?
Bir kez daha gözlerini hızlıca mektubun üzerinde gezdirdi:
-''Gerçekten seven bir insanın yazdıkları bunlar.....''
Demek hala seviyordu.Acaba,bir şans daha olabilirmiydi? Avril başını dizlerine dayayıp hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı.Mektuptan sonra anladığı tek şey,onu aslında hiç unutamadığıydı.
Fakat,şimdi geri dönmeliydi.Güçlü olmayı dileyerek ayaklandı.Tekrar koşarak,geri dönüş yoluna girmişti bile.Mektubu sağ elinde,sıkı sıkya tutuyordu.

büyümez ölü çocuklar.

Saçlarım tutuştu önce,
gözlerim yandı kavruldu.
Bir avuç kül oluverdim,
külüm havaya savruldu.

Benim sizden kendim için
hiçbir şey istediğim yok.
Şeker bile yiyemez ki
kâat gibi yanan çocuk....
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsrp.all-forum.net/index.htm

Eski sevgiliden mektup.
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön